Група раннього віку "Бджілка"

Група ранньоого віку "БДЖІЛКА"

Основний вихователь групи

ПАЛАМАРЕНКО ЛЮДМИЛА ІВАНІВНА

Помічник вихователя

КОЛЯДЕНКО  РАЇСА  ОЛЕКСАНДРІВНА

НАШІ ЗАНЯТТЯ З ДОСЛІДНО-ЕКСПЕРЕМЕНТАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (жовтень-грудень 2014 р.)

ЕКСПЕРИМЕНТИ З ВОДОЮ ДЛЯ ДІТЕЙ

Діти - невтомні експерименти. Їх все цікавить, вони засипають нас питаннями, багатозауважують і хочуть все спробувати самі. І вони просто обожнюють возитися у воді, переливати її.

Батьки можуть в домашніх умовах організувати експерименти з водою для дітей, які отримають масу корисних вражень.

Із зовсім маленькими не варто затівати складні експерименти і називати якісь терміни, просто грайте з водою.

Наливаємо, переливаємо і вимірюємо.

Для більшого інтересу налийте воду в дві невеликі ємності (пляшки або банки) і додайте в одну з них, наприклад, червону акварелевую фарбу, а в іншу - зелену. Потім через лійку перелийте зелену і червону воду в різні ємності меншого розміру і порівняйте їх між собою, якою води виявилося більше, а яке менше.

Можна порахувати, скільки маленьких стаканчиків з водою «поміщається» в велику пляшку?

1. Дітям напевно сподобається фокус, для якого знадобиться вода, невелика миска, піднос і

губка. Налийте в піднос води і покажіть, як губкою зібрати воду і перенести її в миску.

2. Тоне - не тоне. Налийте воду в таз і обережно опускайте туди предмети з різних матеріалів: пластмасові яйця з кіндера, дерев'яні пробки, поліетиленові і залізні кришки з банок, губки і т. д. Поспостерігайте разом з дитиною, що тоне, а що - ні, а що тоне у міру намокання.

А ще можна провести такий експеримент: опустіть порожню закриту пластикову пляшку воду і зверніть увагу малюка на те, що вона плаває на поверхні води. А потім налийте в неї воду і покажіть, що наповнена пляшка, занурена у воду, буде стояти(якщо в ній багато води).

3. Розчиняється - не розчиняється. Спробуйте розчинити у воді фарби, буряковий сік, варення і соняшникову олію (поясніть дитині, що утворилися на поверхні води масляні кульки означають, що масло не розчинилося).

4. Налийте воду в ємності для льоду і поставте їх в морозилку на кілька годин. Потім дістаньте їх і покажіть, що сталося з водою. Потім можна дістати кілька кубиків льоду і кинути їх у теплу воду. Що станеться з ними?

Під час експериментів з водою старших дітей можна знайомити з одиницями виміру (л, мл). Купиьте мірний стаканчик і навчіть відміряти потрібну кількість. Можна вирахувати, скільки мілілітрів в великий або десертній ложці.

Розкажіть, що вода може бути в різних станах: рідке, тверде й газоподібне.